This website uses cookies to deliver services in accordance with this Privacy Policy.
You can specify the conditions for storage or access cookies on your browser. Close

W dniach 3-4 października będziecie mogli nas spotkać w Warszawie na największych w Polsce targach branży eventowej - targievent.pl.

Miło nam poinformować, że City Games Creator wygrał lipcowy Business Mixer i został tym samym wybrany startupem miesiąca! Będziemy teraz walczyć o tytuł Startupu Roku 2012.

W najbliższy piątek (27.07) będzie nas można spotkać w Warszawie na Business Mixerze. Temat spotkania: Gry.

Do you remember novels formed with descriptions and chapters/paragraphs? Each chapter would describe a situation and allow for a reader to decide how the story goes.

City Games Creator is not only about games. You also get a chance to create one of a kind interactive movie. City Games Creator application allows to associate played video file with a GPS location. This way, in order to watch the movie, the GPS coordinates have to be reached. Do you need more?

The latest games

Dziewczynka o imieniu Chawa (Ewa) opowie Ci historię swojego dzieciństwa i pokaże miejsca, w których się wychowała. Zobaczysz gdzie mieszkała, chodziła do szkoły i bawiła się. Dowiesz się jak wyglądał Kazimierz przed wojną, skąd wzięła się nazwa ulicy Kupa, jak powstała synagoga Izaaka i poznasz znaczenie słów mezuza oraz bar micwa. Pomożesz Chawie rozwiązać wiele zagadek i … zaniesiesz jajka do jej babci nie rozbijając po drodze żadnego. Gra zaczyna się w Żydowskim Muzeum Galicja. Hasło startowe umożliwiające rozpoczęcie gry znajduje się na plakacie w muzeum. 

Podczas zwiedzania zobaczysz najważniejsze synagogi (Stara, Poppera, Remu, Tempel, Wysoka) i cmentarz Remu znajdujące się na Kazimierzu oraz poznasz ich historię. Dowiesz się kiedy i w jakich okolicznościach został założony Kazimierz, poznasz symbolikę widniejącą na żydowskich nagrobkach, wysłuchasz żydowskiej modlitwy w języku hebrajskim oraz obejrzysz fragmenty archiwalnego, przedwojennego filmu z krakowskiego Kazimierza. Nauczysz się również rozróżniać potrawy koszerne od niekoszernych. 

Detektyw jest kolejnym scenariuszem demonstracyjnym. Ten scenariusz pokazuje możliwość połączenia klasycznej zagadki detektywistycznej z lokalizacjami w których gracze otrzymują kolejne wskazówki. Na potrzeby wersji demonstracyjnej - konieczność przebywania w określonej lokalizacji została wyłączona. 

Show all games
Download for iPhone CGC appstore
Download for iPad CGC appstore
Technological partner of the service is: Altconnect
Powered by: Mobile CMS